janessa0804
janessa0804 janessa0804
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

give me three examples of unit rates that whould be used to detemean the price of something


HURRY PLZZZZZZZZZZZ

Respuesta :

19pgalgano1 19pgalgano1
  • 14-11-2018

$1 for one apple, $10 for one shirt, $500 for a phone

Answer Link

Otras preguntas

anna needs at least $1000 to pay her bills this week.she has $250 in the bank and makes $15 an hour at her job.how many hours does she have to work thus week in
How to solve the area of a triangle
if a food has 130 calories and 11 grams of fat what is the percentage of fat ​
Acetic acid and water react to from hydronium cation and acetate anion, like this: HCH3CO2 (aq) + H2O (I) → H3O+(aq) + Ch3CO2-(aq)Imagine 226. mmol of
NoFly Corporation sells three different models of a mosquito "zapper." Model A12 sells for $53 and has variable costs of $45. Model B22 sells for $101 and has v
If you change the motor in your vehicle you need to notify the DMV within ____, days of this change. -20 -25 -10 -15
Which of the following statements is correct about the magnitude of the static friction force between an object and a surface? a. Static friction depends on the
eight times the reciprocal of a number equals 4 times the reciprocal of 10.
What is the best definition of technology? O Technology is replacing human workers with mechanical or electronic devices. Technology is applying scientific kno
Granfield Company is considering eliminating its backpack division, which reported an operating loss for the recent year of $41,500. The division sales for the