KevinEpps353 KevinEpps353
  • 13-11-2018
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a sale price of 3.50 for 4 muffins.What is the price per dozen

Respuesta :

ashleyfields
ashleyfields ashleyfields
  • 13-11-2018
1
3.50
3.50
+3.50
______
10 .50
Answer Link

Otras preguntas

explain the difference between a producer, a consumer, and a decomposer
4. What is the solution of the system? y = −3x 3x + 2y = 6 A.(2, 6) B.(−1, 3) C.(−2, 6) D.(1.5, −4.5)
the average number is 85. if three of the numbers are76,78,81 what is the forth number
1. To convert 6 weeks to days, the first ratio is 1 week/7 days. To set up the second proportion. The second ratio must be ___ A. 7 days/x B. 6 weeks/x C. X/7
PLEASE HELP Which objects displaced a mass of water or alcohol that was not equal to their own mass: Liquid Object Was mass of object not equal to mass of water
A jacket is on sale for 20% off the regular price. The sale price is $50.00. What is the regular price of the jacket?
Which greeting uses correct capitalization? A. Dear Mrs. Khouri, B. Dear Mrs. khouri, C. dear Mrs. Khouri, D. Dear mrs. khouri
Which response provides the best explanation as to why ionic compounds easily dissociate in water?
Pls help me guys you guys are the bomb
CAN SOMEONE HELP ME PLEASE IN - Art and the Creative Impulse ?? 18. When we're attracted to a work of art because it makes us feel happy, sad, or calm and peace