triniwwekid200p3pfbi
triniwwekid200p3pfbi triniwwekid200p3pfbi
  • 13-11-2018
  • Mathematics
contestada

130 pencils $14.30. What is the cost of one pencil

Respuesta :

10dawn 10dawn
  • 13-11-2018
One pencil cost 11 cents.

Use long division and divide $14.30 by 130.
Answer Link

Otras preguntas

when you invest in a mutual fund, ______.
what is the percentage of 64 out of 100
Mahalia jackson exerted a great deal of influence on this popular artist:
How do you simplify ( 11-7)+3 using order of operations?
Which of the following is a true statement? A 0.45 < 0.4 B |-3| = 3 C ≥ D -8 ≤ -9
A clock can make 1 full rotation with its hand in 1 minute. How many rotations would it make in 1 hour?
Please help me idk this
Estimate 396*37 then find the product
If you want to learn more about a command, point to its button and wait for the ____ to appear.
Why was the Gemini program valuable to future space programs?