mh3preciosa
mh3preciosa mh3preciosa
  • 13-11-2018
  • Mathematics
contestada

A shop sells candles in 3 boxes for $12.60 each or 1 candle for $5.50. How much do 8 candles cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-11-2018

For the 1 candles it will cost

40 bucks. 5.50 times 8


As for the 3 boxes, I need to know how much is in each box.

Answer Link

Otras preguntas

The first three terms in a geometric progression are 144,x and 64 and x is positive find the value of Xander the sum to infinity of the progression
please step by step explanation.​
A painting of three figures sitting around a table. Each person has an elongated body and a halo around their head. Name the painting displayed above. Describe
I’m sorry I’m asking lots of questions but I need to do this too.
What are the two types of circulation in the human body?.
dystopia in the sentence
∆ABC has vertices A(2,2), B(-3,-1) and C(5,-3). Determine algebraically whether the line segment from A to the midpoint of BC is an altitude. Show all work and
Please help me. Why were glowworms useful to soldiers?
1. How are political parties and interest groups similar?
Together, Lucia and Ben have saved $150. Lucia saved $2 for every $1 that Ben saved. How much money did each person save?