kdeniega45
kdeniega45 kdeniega45
  • 11-11-2018
  • Mathematics
contestada

You purchase fresh strawberries in Mexico for 28 pesos per kilogram. What is the price in U.S. dollars per pound?

Respuesta :

jwanaazeezpbzs7h jwanaazeezpbzs7h
  • 11-11-2018

The answer would be $1.39

Answer Link

Otras preguntas

I don’t really get this I know it explains how to do it but I still don’t get it.. plz help me and quick!5th grade
Which is darker, the anterior forearm or the posterior forearm?
How do babies grow and make great advances in motor skills?
During fiscal 2016, mattel had sales of $5,456,650, total expenses of $5,138,628 and gross profit of $2,554,391. What was mattel's cost of sales for 2016? ($ in
"sadly, many of us are far more concerned about the sin of others than our own. We pay far more attention to the spiritual needs of others than our own. Because
A university student is admitted to the emergency department after a long night of binge drinking. The next morning which component of the homeostatic action of
Jody has begun to see a counselor for anger problems that are interrupting his ability to have healthy relationships. He believes that his anger problems are in
What is San Andreas fault?
Then his thoughts are drawn back sorrowfully to his father. What was the conjunction used in the sentence and what type (of conjunction) #8
Solve the inequality. Show your work. –6b > 36 or 2b > –4