anoynomouskali7558 anoynomouskali7558
  • 13-10-2018
  • Mathematics
contestada

6 pounds of raisins cost 12$, what is the price per pound of raisins?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-10-2018
2 dollars because 2 times 6 is 12 so it's 2 dollar per pound of raisons
Answer Link

Otras preguntas

Sodium, lithium and potassium all show similar properties. Explain how this is possible
I want some help. I'm not American and i don't know much english.. Please help with ex. 6 and 7.
How many racial groups existed in Latin american during the 18th century
Fifteen more than half a number is 9
At Christmas, it is traditional to exchange kisses beneath a sprig of which plant? A) Ivy B) Yew C) Holly D) Mistletoe
Whitney Houston had this #1 song during Christmas 1992?
Can someone please please help me. Really important 1. Find the time required for an investment of $5000 to double at an annual rate 7.5% compounded quarterly.
what is 1 name for a square besides a quadrilateral and a square?
Select all choices that apply. Mark the statement if it correctly describes the Mongol conquest of Russia. A. The Mongols who invaded Russia were called Kazans.
1. Amanda weighs 48 pounds (lbs). The physician ordered a drug that is delivered in the proportion of milligrams (mg) of medication to kilograms (kg) of body we