shelbyp2003
shelbyp2003 shelbyp2003
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

please help me on this math question

please help me on this math question class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 01-07-2019

Answer:

  $5.99

Step-by-step explanation:

Purchase amounts are rounded to the penny.

(3/4 lb)×$7.99/lb = $5.9925 ≈ $5.99

Answer Link

Otras preguntas

what is mercantilism?
3 squared times 5 squared
what is the answer to 6a+5-x+7x-2a please
What is the main goal of zume pizza??
Mitochondria are organelles that 1)store digestive enzymes 2)package cell products 3)release energy from nutrients 4)manufacture cell protein
Calcule 7.( x 1) =3.5x
Explain how the antihero archetype differs from the hero archetype.
What is the name for a dense sphere of soild iron and nickle at the center of earth?
which keyword should return web pages about guitars and about guitarists? A) guitar* B)guitar+ C) guitar$ D) None of these
four segments measure 16, 19, 43 and 50 centimeters. what is the probability that a triangle can be formed if three of these segments are chosen at random?