jweber121713 jweber121713
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

Apples cost $0.89/pound. How much will 25 pounds cost?

Respuesta :

jamescrighton jamescrighton
  • 11-10-2018

$22.25 will be your answer for this one

Answer Link
torresalysabeth
torresalysabeth torresalysabeth
  • 11-10-2018

Answer:

Your answer will be 22.25 because 0.89 times 25 equals that

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Describe one example of how a new idea and/or technology has benefitted the economy in Washington. Then describe another situation in which this idea would be b
The octave relies on Keats's use of _____. a)metaphor b)simile c)paradox
What is included in the body of a business letter?
What is not a good reason to refinance
When I have fears that I may cease to be Before my pen has glean'd my teeming brain, Before high piled books, in charact'ry, Hold like richgarners the f
You roll a six sided number cube (die). What is the BEST answer for the probability that the number rolled is between 1 and 6? A) certain B) unlikely C) impos
PLZ HELP ASAP!! WILL MARK BRANLIEST Scientists know that dinosaurs laid eggs because: dinosaurs are related to birds fossilized egg shells were found near di
what is the solution to 7-5x=-5x-6x+7
U = y / xk solve for x
What weight of “A” can be removed from a solution that contains 6.00 grams of “A” in 50.0 mLs of water by a single extraction using 50.0 mLs of ligroin?