monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
Which word in the sentence is a predicate nominative? A ribbon is given to all the runners, but a trophy is the reward for the winner. a. runners b. reward c.
Which of the following is an economic interest group? a. League of Women Voters b. Mothers Against Drunk Driving c. National Organization for Women d. Natio
Which is the best description of early Native American culture groups? a. hundreds of tribes but only one system of writing and language b. between ten and fi
What is 66 +1.8+2.2 using mental math
How to convert 4.125 in simplest form
How many toothpicks are required to form the large square with 6 toothpicks on a side?
Which is a sentence fragment? a. The sound of footsteps frightened us. b. To do whatever he wants them to do. c. Then it was over before we knew it. d. Baby
Which greeting uses commas correctly? a. Dear, Uncle Doug, b. Dear, Uncle Doug c. Dear Uncle Doug, d. Dear Uncle, Doug,
what is 5/6 minus 1/6
why is radar useful when mapping areas that tend to be covered in clouds