dkeagle8 dkeagle8
  • 14-09-2018
  • Biology
contestada

a 4 poung bag of sugar contains 454 one teaspoon servimgs and costs 3.49 a batch of muffins uses 3/4 xup of sugar. how many batches can you make if you use all the sugar? what is the cost of sugar for each batch

Respuesta :

Infinitewolff Infinitewolff
  • 14-09-2018
I can t find out the cost, but there is your answer!
Ver imagen Infinitewolff
Answer Link

Otras preguntas

what's 23 ×50 so yeah
Why is it important to include warm-ups and cool-downs in your exercise each week?
Which type of stretching uses gentle, slow motions?
Photosynthesis involves the transformation of light energy into
How do you get 0.80 from 4/5?
If total liabilities increased by $6,000 and the assets increased by $8,000 during the accounting period, what is the change in the owner’s equity amount?
Which type of stretching uses gentle, slow motions?
The seventh grade class is putting on a variety show to raise money. It cost $700 to rent the banquet hall that they are going to use. If they charge $15 for ea
Water increases with depth in the ocean because the weight of the water but increase
264 is 55% of what number?