dandereramen dandereramen
  • 13-09-2018
  • Mathematics
contestada

Mrs. Garcia bought 9.1 yards of fabric for $18.79. How much was the cost per yard?

Respuesta :

angelavazq40888 angelavazq40888
  • 13-09-2018
2 dollars or in more descriptive is 2.064835164835165.
Answer Link
caracciolo768
caracciolo768 caracciolo768
  • 25-11-2020

Answer:

2 OR G

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

2) WILL MARK BRAINLIEST + 10 POINTS! :)
a hiker descends from a mountain peak . If the hiker descends at a rate of 700 feet every half hour , what is the hikers elevation relative to the peak after 3
What type of sentence is Tom went to the grocery store, and Jerry went to the library.
The human population is in an era of ______ growth.
Write a paragraph about your business, how you plan to compete with the other local frozen-yogurt shop, and why your action plan will work
Jamie cell phone service costs $21 per month plus $0.25 for each level call in Long Distance calls are extra last month Jamie's bill was $36.64 and it included
in reference to the creation of man what is the meaning of the image of God?
2. If the data in the table were displayed in a circle graph, which percent would NOT appear in the graph? Round to the nearest percent.2%25%38%30%
What do the european union (eu) and the world trade organization (wto) have in common?
What is the lowest possible common multiple of 2 distinct integers, each greater than 251?