dawnmaurodmox9xmx dawnmaurodmox9xmx
  • 12-09-2018
  • Mathematics
contestada

piano lessons cost $15 what expressions could be used

Respuesta :

igoroleshko1
igoroleshko1 igoroleshko1
  • 12-09-2018

It is going to be $25x, because $25 means the cost and x means the times you went.

Answer Link
mnadat9
mnadat9 mnadat9
  • 12-09-2018

15*5 truse me

hope this helps you

Answer Link

Otras preguntas

A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
Four friends earned$5.20 for washing a car they shared the money equally. How much did each friend get?
What are some advantages that comedy has for dealing with serious issues like racism? What are some disadvantages?
What's the answer to this question
what treatment can help cure lymphomia? and what are the symtoms of these treatments
which shortcut key is used to insert a new slide in PowerPoint presentation​
In table tennis, the table is a rectangle 9 feel long and 5 feet wide. A tennis court is a rectangle 78 feet long and 36 feet wide. Are the two surfaces similar
Find 13% of $1200 1. First tell me what you are you are going to do, IN WORDS​
Which object has a mass of about 9 kilograms?
If a member makes a motion that is not in order A. he should be ruled out of order by the chair. B. it is accepted by the chair unless another member objects. C