rey60 rey60
  • 11-09-2018
  • Mathematics
contestada

$99 for 12 CDs unit rate

Respuesta :

Queenbee2005
Queenbee2005 Queenbee2005
  • 11-09-2018
For every cd it cost 8.25
Answer Link
ishin ishin
  • 11-09-2018
You would devide $99 by 12 and the answer would be $8.25.
Answer Link

Otras preguntas

What is 6.9 as a fraction and a mixed number, unsimplified?
name the longest of the side of three rectangle that have for Perimeters of14 unit
What are some things that being prosperous enables people to do
How do you make 7,5,6,and 3 equal 75 without parentheses
What are some things that being prosperous enables people to do
Victoria has a two pound package of flower she uses 2/5 of the flour to make a pizza. She then used 3/10 of the remaining flour to make bread. find the weight o
Why the denator in the numerator stay the same
Is the group of words a sentence or a run-on sentence? Some people don't like to travel very far beyond their own neighborhoods. A. sentence B. run-on
which type of plant reproductive cell-spore or gamete- is better adapted for dispersing, or spreading, bryophytes and ferns to other places?
What are the harmful effects of microorganisms?