valdez1246 valdez1246
  • 02-09-2018
  • Mathematics
contestada

u had $20to spend on seven avocados. after buying them you had $6 how much did each avovados cost?

Respuesta :

catboyyeehaw
catboyyeehaw catboyyeehaw
  • 02-09-2018
Each avocado cost 2 dollars
Answer Link
JpH03J03TWO
JpH03J03TWO JpH03J03TWO
  • 02-09-2018
The answer is $2/avocado!
Answer Link

Otras preguntas

Which skill, if it cannot be performed by a 3-year-old child, should alert the nurse that the child may be developmentally delayed?
Tim's phone service charges $23.06 plus an additional $0.22 for each text message sent per month. If Tim's phone bill was $28.56, which equation could be used t
Which statement is an example of direct democracy? A) People elect a Senator to the U.S. Congress. B) The town council approves funding for a new high school.
Based on the root word what is the definition of imperceptible
In a cellular network each cell is controlled by A tower what are theSe towers called?
A restaurant offers a​ $12 dinner special that has 5 choices for an​ appetizer, 12 choices for an​ entrée, and 4 choices for a dessert. How many different meals
Brent wants to know what is 5 x 1/2
Simplify √12m • √15m = [1] m √[2]
What happens to the velocity of the car when the upward pull of the cable is greater than the downward pull of gravity as the car rises toward the top?
Which elements are part of group culture ? Choose all answers that are correct A. Resources B. History C. Population D. Language