sandradaniel41pdf7ur sandradaniel41pdf7ur
  • 14-08-2018
  • Mathematics
contestada

gas sometimes cause more over the summer you saw your parents put 24 gallons of gas in the car for $78.48 what was the cost per gallon of gas

Respuesta :

nerdyy
nerdyy nerdyy
  • 14-08-2018
$78.48 / 24 = $3.27

The cost was $3.27 per gallon.
Answer Link

Otras preguntas

A and B are independent events. P(A) = 0.30. P(B) = 0.60 What is P(A/B)?
Find the 87th term of the arithmetic sequence –19, -13, -7,...
which of the following is not a required process for the survival of animals?
can 2/14 b3 simplified
Andre and scott share the driving on a trip. Scott drives 7 miles more than three times tge distance Andre drives. If the trip is 111 miles, what distance did s
Which linear function has the steepest slope? 15 POINTS
drivers education need help asap/ in two sentences why do you think that it is important to stay calm behind the wheel even when someone cuts you off or does n
PLEASE HELP ME! I NEED THIS ASAP! 1) Describe a real-world situation that involves a list of four different integers. At least two integers must be negative. 2)
The lateral area of a cone is 86 cm squared. The radius is 18 cm. Find the slant height to the nearest tenth.
Nina is selling three types of energy bars at a market stall. She bought 60 Enerbars at 40p per bar and 120 Grainbars at 50p per bar from her normal supplier. S