Trexsus3559 Trexsus3559
  • 03-08-2018
  • Business
contestada

Product a has a sales price of $20 per unit. based on a 15,000-unit production level, the variable costs are $11 per unit and the fixed costs are $6 per unit. using a flexible budget for 17,500 units, what is the budgeted operating income from product a?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-08-2018

I THINK ITS MIDDLE FINGERS AT THESE AHOLE MODERATORS

Answer Link

Otras preguntas

If you are given the molarity of a solution, what additional information would you need to find the weight/weight percent (w/w%)?
Produces proteins What produces protein
What two empires was the Hundred Years' War fought between?
What is the rule of 72 used to determine? A. the approximate time it takes an investment to triple in value B. the approximate time it takes an investment to do
answer it answer it answer it
Mr. Brown owned a house, which he rented for $60 a month. The house was assessed at $9000. In 1975 the rate of taxation was increased from $25 to $28 per $1000
how did personal liberty laws increased tensions between the north and the south over the fugitive slave act?
Quick!!! Urgent!!!!!!!!!
the agreement between audit firm and audited campany
(Algebra || is Soo hard!) Please someone help me:)