zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Need Help, thanks:) Please help
Bonjour aider moi je suis bloque faire une pargraph en italine sur :: LA MIA GIORNATA TIPO et merci bcp :***
What is the measure of ∠ABC?
It cost $2.75 to rent bowling shoes each game cost $6.00 you have $14.75 how many games can you bowl
What is the institution of slavery under Islam?
What fuels the volcanoes at Hawaii?
The measure of ∠BCD is 120°. The measure of ∠ABC is 85°. What is measure of ∠BAC?
While revising your media analysis essay remove ?
Which quote from the Declaration of Independence shows that the colonists were influenced by John Locke’s idea of a social contract
Select Independent or Not independent for each situation. Independent Not independent A bag contains red marbles and blue marbles. A red marble is selecte