zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

How does Romeo react when he realizes that he killed Paris and that Paris was trying to marry Juliet while Romeo was in Mantua? a. He is delighted to have kille
Which sentence does not contain any punctuation errors? a. They live in a big old house on Elm Street. b. They live in a big old, house on Elm Street. c. The
The Potsdam Declaration a. threatened the use of the atomic bomb b. secured Hirohito's position as emperor c. threatened "prompt and utter destruction" d. ca
If we know the force, the distance, and the time we can calculate only power. work and power. only work. neither work or power.
What helped launch the industrial revolution
Did D-Day ultimately end German ambitions in Europe?
Why are small leaves an adaptation in a desert environment? a. They trap less water. b. They minimize water loss. c. They absorb more light. d. They fall ou
A 26' long painting is how many yards long? a. 2 1/6yds. b. 8 2/3yds. c. 23yds. d. 73yds.
Writers use imagery to — a. evoke pictures in the mind of the reader. c. convey the multiple meanings of words. b. give their writing a pleasing so
Dynamic characters __________. a. change with circumstances or events b. remain the same from beginning to end c. use words and phrases to create imagery d.