Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2016
  • Mathematics
contestada

if 5 apples cost 345 pounds how much do 9 apples cost?

Respuesta :

Yayo5
Yayo5 Yayo5
  • 01-03-2016
345 ÷ 5 = 69 "pounds" for 1 apple.

69 × 4 = 276 4 apples.

345 + 276 = 9 apples for 621 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

A line with a slope of 1 passes through the point (1,8) what is the equation in slope intercept form
What is racial profiling?
The percentage of people accessing the internet from 61% in 2000 to 87% in 2012.
Explain why there were changes in policing in 1700-1900
The sum of two Numbers is 17. The difference of the two numbers is 13. What are the numbers
A car accelerates from 0mph to 60 mph in 4.5 seconds. What is the card rate of acceleration?
One of those items not available
The first organisms that performed photosynthesis evolved about 2.2 billion years ago. During the next few million years, their actions caused which of these ev
PLEASE HELP ASAP! you WILL get BRAINLIEST! Ameena's boat travels 35 miles per hour. The best fishing spot in the lake is 27 miles away from her starting point.
Select all the correct answers. Which two sentences best describe characteristics of business writing 1.it adheres to specific conventions 2.It uses informal la