aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

The blue arrow is pointing to the outermost organelle in Cell B named the ____
Help plz! Find the indefinite integral of 3x² + 4x given that when x = 1, the indefinite integral is -2.
what is a main idea
A soccer player kicks a ball with an initial velocity of 35 feet per second from a starting point of 0 feet. Use the equation h(t)=-16t^2+bt+c, where v is the
Fina a rational zero of the polynomial function and use it to find all the zeros of the function. F(x)= x^4+3x^3-5x^2-9x-2
What is the capital of Slovakia?
Bacteria have a form of sexual reproduction called A. integration. B. conjugation. C. binary fission. D. transformation.
Please help I’m really stuck
Please help me Thank you!
What are the primary characteristics of the inner planets?