Trichsaun38 Trichsaun38
  • 05-04-2018
  • Mathematics
contestada

If the cost of 10 cans of baked beans is 35 the cost of each can is ?

Respuesta :

vvalu vvalu
  • 05-04-2018
I do not really understand if you mean "35 dollars", if you do then the cost per can would be $ 3.05. 
Answer Link

Otras preguntas

he has to work the whole day change into yes/no question​
What is an example of respect for human worth and why is this a good example? Provide your answer in at least one complete sentence.
Los opuestos Mis hermanos no son perezosos; ellos son_____
Carla bought a crate of red and green apples for her bakery. The crate had 140 red apples, which were 40% of the apples in the crate. How many apples were in th
Can you please answer this answer with a step by step explanation? the BEST answer gets the BRAINLIEST answer mark!​
divide 36 by the difference between the product of 3 and 6 and √ 36​
List the element of D= the set of prime numbers from 1 to 16​
Solve 7 ( x + 1 ) + 2 = 5x + 15
it is easier to drag a stone than to kick it?why.​
A current of 2.5 A flows through a coil of inductance 5 H. The magnetic flux linked with the coil is (a) 0.5 Wb(b) 12.5 Wb (c) zero (d) 2 Wb​