moralezgabby moralezgabby
  • 12-03-2018
  • Mathematics
contestada

You buy cookies to share with your friends. You spend $11.88 on a dozen cookies. How much does 1 cookie cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-03-2018
0.99 cents is the cost of each cookie. 
I hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

how to solve 0.01x+0.07y=0.22 and 0.03x-0.05y=0.14 by substitution
How to calculate 100MB at 56 Kbps to transfer time?
5.815 + 6.021 as a mixed number
What is the function of the bumpy pads on a Tasmanian devil paws
2x-y=-63x-4y=-4Solve using elimination and then substitution
WHAT COULD HAPPEN IN THE BODY IF PROTEINS OR ENZYMES LOST THEIR CONFORMATIONS OR WERE DENATURED?
A jar contains 133 pennies. a bigger jar contains 1 2/7 times as many pennies. what is the value of the pennies in the bigger jar?
what are the effects of global warming
write the value of the dijit 5 in 657
373 of 500 in fractions and decimal