choiviviana93 choiviviana93
  • 15-05-2024
  • Spanish
contestada

How are Peruvian
foods different from
the foods of the
country of Yesenia?
People in Peruvian
cuisine are served
dishes

Respuesta :

Otras preguntas

What is the unit rate for Fred's Sub shop?(Will post photo/link in the comments) a. $10 for 2 subs b. $5 for 2 sub c. $1 for 1/5 of a sub d. $30 for 6 subs 2
True or false the cardiovascular system does nit interact with any other body system
Need Help, please 1. Write as a single logarithm. 4 ∙ log3 + log2 2. Solve. Give BOTH the exact answer and approximate answ
How many signatures are needed to impeach a president?
Because mountains Block winds coming from the oceans, much of the interior of Southwest Asia is… A) Desert B) grasslands C) inland lakes D) rich farming areas
Is quadrilateral jklm the result of a dilation of quadrilateral abcd by a scale factor of 2? why or why not?
what is 27/48 in lowest terms?
Solve the following system of equations using substitution. What is the value of y? 2x + 3y = 105 x + 2y = 65 A.15 B.25 C.40 D.65
A grocery store is applying the _____ utility when it locates items such as gum, candy, and racks of magazines near the checkout counter?
Insects known as walking sticks move very slowly. They can move 2 inches every 5 seconds. At this rate, how far could a walking stick go in 30 seconds? ___inche