ninasimonecosey27 ninasimonecosey27
  • 11-04-2024
  • Mathematics
contestada

Jenny makes $4 for every drawing that sells. She spent $45 for her tools and it costs $0.25 per drawing.

Jenny makes 4 for every drawing that sells She spent 45 for her tools and it costs 025 per drawing class=

Respuesta :

Otras preguntas

gavin bakes 70 cookies in a hour. how many cookies can he bake in 4 hours? A.350 B.240 C.280 D.210
Trig question -- please help if you can! I have to write y = r cos(θ + R) and z = r sin(θ + R) in terms of y, z, and R. I'm not really sure how to do this, so
Which feature of Vimeo allows users to accept small cash payments from other users? a. Micropayment b. Tip Jar c. Subscription d. Microcredit The correc
Franklin was opposed to the large german population in pennsylvania because __________.
For each of the following determine the 1-unit growth factor. The 1-unit percent change is -56.25%. Please help explain so I can figure one out and do the rest
What type of external conflict does this situation describe? Beth and Anita are hiking an unfamiliar trail. They have reached a fork in the trail and are argui
What is an appropriate font and point size selection for a business letter
Multiplying Binomials: (−2h+9)(9h−2) = ?
Translate the following sentences into Spanish, remembering to use the future tense. 1. If the team doesn't practice harder, they will lose the game. 2. I w
Please help with this multiple choice question ?