MarbleMonkey1624 MarbleMonkey1624
  • 13-03-2024
  • Mathematics
contestada

5 tons of bark cost $17,500.00. What is the price per pound?____$

Respuesta :

Otras preguntas

The area of a square is a perfect square between 100 and 250 square centimeters. Which could be the area of the square?
In 1606 a group of merchants known as the
Skate land charges a $50 flat fee for birthday party rental and $5.50 for each person. Abby wants to spend no more than $200. What is the most number of guest s
How did technological advances make exploration of distant lands possible
The properties of elements are arranged by... A. mass numbers B. atomic masses C. atomic radii D. atomic numbers
Suppose the mower is moving at 1.5 m/s when the force F is removed. How far (in m) will the mower go before stopping? The frictional force is a constant 26 N an
15 POINTS HELP PLEASE! Complete the table and pattern. Determine the common difference. Write the explicit rule.
5. A section of the DHSMV, the _________________________ is an enforcement sector that patrols state highways and ensures the safety of drivers and citizens whi
What am I supposed to do using the Science Textbook? Please help!!!!!!!See the picture above.
An average of ____ Floridians die every day in impaired driving collisions. A. 2 B. 3 C. 5 D. 10