nataliaxell9731 nataliaxell9731
  • 13-02-2024
  • Mathematics
contestada

A man earns 18,000 per month. his income is increased in the ratio 12 : 13. find his new monthly income

Respuesta :

Otras preguntas

Which primary areas did president Johnson’s great society
A 5-pound bag of sugar costs $2.50. What is the price of 1 pound? A) $2.50 B) $1.50 C) $1.00 D) $0.50
Find a number that is 5 times as much as 4 divided by 2
out of sodium, limestone, garnet, aggregrate which is not a common nonmetallic mineral?
We-Haul rents a moving truck for $20.00 and $0.45 per mile. You-Haul rents the same size moving truck for $1.00 per mile but with no upfront charge. Write 2 equ
The Plum Pudding model of the atom states that1. Each atom has an overall negative charge2. Each atom has a dense, positively charged Center3. an atom is a sol
coupling the unfamiliar with the familiar can especially help a child cope with....? A. joy B. anger C. sadness D. fear
Middletown Street and Kensington Avenue intersect. If Middletown Street is 5.2 meters wide and Kensington Avenue is 7.6 meters wide, what is the distance betwee
HELP!! ;-; I need help filling it out. I need 5 examples
Why were Americans divided over abolitionism?