blinarez525 blinarez525
  • 15-05-2023
  • Mathematics
contestada

If you can buy four bulbs of garlic for $8, then how many can you buy with $32

Respuesta :

Otras preguntas

Please help !! Picture provided !!!
What will it cost to tile a kitchen floor that is 12 feet wide by 20 feet long if the tile cost $0.99 per square foot?
You have decided to hire your little brother to clean your room for the next month. as payment, you will give him 1 penny the first day, 2 pennies the second da
Laura is baking a cake. The recipe says that she has to mix 64 grams of chocolate powder to the flour. Laura knows that 1 cup of that particular chocolate powde
Determine the average atomic mass of helium
Graph y = -2x + 5 and y = -1/2x - 3
Which sentence is punctuated CORRECTLY? (A) After we ate lunch we went to a movie, ate popcorn and did some shopping. (B) During the long, intermission of the p
Point B(5, −2) is translated 4 units right and 2 units down and then dilated by a factor of 2 using the origin as the center of dilation. What is the resultant
how were royal colonies from coporate colonies ?
you draw a design for an art contest on a 3 inch by 5 inch card. the second phrase of the contest requires the drawing to be transferred to an 8.5 inch by 11 in