uniquelyniyah uniquelyniyah
  • 15-05-2023
  • Mathematics
contestada

Ashley got a prepaid debit card with $30 on it. For her first purchase with the card, she bought some bulk ribbon at a craft store. The price of the ribbon was 13 cents per yard. If after that purchase there was $25.06 left on the card, how many yards of ribbon did Ashley buy?

Respuesta :

Otras preguntas

Critique this please. ​
what price do you feel makes your favorite hamburger a good value
Why is it important to push a dolly instead of pulling it?
Find the product -3.5(5/7) A. -2.5 B. -2.1 C.-4.9 D. 2.5
The Barrick family is going to Red Rock Canyon for a family reunion. They thought it would be cool to have shirts made for the event. The Sensational Shirts quo
Which phrase matches the algebraic expression below? 2(x - 7) + 10 OTwo times the sum of x and seven plus ten OTwo times the difference of x and seven plus ten
When did the War of 1812 happen?​
Why did the British desire to take control of Florida from Spain? A. They wanted control of the entire East Coast. B. They wanted to start new farms in the regi
Why did Colin cover up the picture of his mom in the secret garden? "The Secret Garden"
who bridged the gap from the renaissance period to the baroque period