haybales1454 haybales1454
  • 15-05-2023
  • Business
contestada

tony owns a pizza shop. to produce one pizza, tony's fixed cost is $5. to produce two pizzas, tony's variable cost is $8. what is tony's total cost to produce two pizzas? blank$16 $13 $26

Respuesta :

Otras preguntas

What is 689 divided by 53
What is 689 divided by 53
Mr. Jacob is 55 years old and tony is 7 years old. in how many years will mr. Jacobs be 4 times as old as Tony
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital c
what times what equal 16?
Mr. Jacob is 55 years old and tony is 7 years old. in how many years will mr. Jacobs be 4 times as old as Tony
Why did the Virginia Company give settlers the right to self-government?
Why did the Virginia Company give settlers the right to self-government?
what times what equal 16?
Jamaal buys his clothes at Super Discounts. On Saturday, he bought shoes regularly priced at $40 for 25% off, and a jacket regularly priced at $100 for 30% off.