KappaKlysm KappaKlysm
  • 16-01-2023
  • Mathematics
contestada

Jim is going to buy donuts for his family. Each donut costs $1.45. If the number of donuts Jim buys is represented using the letter d, which expression represents the total cost?

Respuesta :

Otras preguntas

A mountain climber camped at an elevation of 18,492 feet. the following day the climber descended 2,516 feet to another campsite. Type a numerical expression
2x+8=22 how do I figure out the answer to problem 2x+8=22 ?
what is the 7.5x10 exponent 5 of scientific notation
Which cell part converts food into energy that is usable by a cell?
Kenji buys 3 yards of fabric for $7.47. Then he realizes that he needs 2 more yards. How much will the extra fabric cost?
Antonio sold a hat for $18. His wholesale cost was $8. What was the percent markup?
What factors add to get -18 and multiply to get 75?
Antonio sold a hat for $18. His wholesale cost was $8. What was the percent markup?
if the slope of a position versus time graph is downward what kind of motion produced the graph
one meter is approximately equal to 39.39 inches. about how many inches are in 5 meter