ej689848 ej689848
  • 15-01-2023
  • Mathematics
contestada

A 9-kilogram bag of rice costs $12.96. What is the unit price?

Respuesta :

Otras preguntas

Two cities are 2000 km apart and lie on the same north-south line. the latitude of the northernmost city is 52 Degrees N. what is the latitude of the other city
A firewall administrator has configured a new screened subnet to allow public systems to be segmented from the organization's internal network. The firewall now
What most likely changed when cottage industries began to disappear
A random sample of 92 sophomores are asked whether they plan to attend Homecoming. Of these, 51 sophomores said they will attend. What is the margin of error at
What should you do when you become frustrated while trying to talk to a person with alzheimer's disease? argue with the person. raise your voice to the person.
What most likely changed when cottage industries began to disappear
When a child is growing, their bones grow longer. Why is this?
You order a meal that costs $14. You leave 20% tip and the sales tax is 6%. What is the total
Please help simplifying rational expressions by factoring (photo) Which expression is equivalent to O 1 X-4 X-4 1 -9x-4 O-9x-4 X-5 (x - 5)(x-4) K -?
To calculate the heart rate on a regular rhythm interrupted by pauses, calculate the range slowest to fastest, and then the mean rate. True or False