goofy121176 goofy121176
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Write and solve an equation.

A drink and 7 pizzas cost $94.25. The cost of the drink was $1.50. What was the cost, c, of one pizza?

Respuesta :

Otras preguntas

Need helppppppp fast
Please helppppppppppppp
Select the preposition that best completes each sentence. Juan left his wallet top of the dresser. Lorna fell asleep the television show and missed the endi
Maria has two electronic beepers. One of them beeps every 4 seconds; the other beeps every 9 seconds. If they are turned on at exactly the same time, how many t
Plzzz help me I’m on a hard (for me) question
The second personal critical response we should have on seeing an unfamiliar or off-putting kind of art should be
In the video, you will analyze the motion of three falling objects and compute their accelerations using distance and time measurements. you will then compare t
An aquarium tank holds 65 gallons of water how much is in this in liters use the following conversion 1 gallon is 3.8 liters
A CD with a regular price of $15.99 is on sale for 10% off. To find the sale price, multiply $15.99 by 0.01 and subtract the product from $15.99. True False
The visual system tends to divide an object into parts by "cutting" it at _______ in its silhouette.