finc1981
finc1981 finc1981
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

John and Ben each bought school supplies. John bought three pens, and Ben bought two pens. Ben bought three pencils. If each pen cost $1.10 and each pencil costs $0.75, how many pencils did John buy, if together they spent $10.00?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the name of this compound? A. ethanal B. ethylamine C. ethanoic acid D. methyl ethanoate
what is power and how is it excercised
Why is it so rare for a bill to be defeated in the floor vote in the House or Senate? -Leadership makes sure that they have enough votes for passage before brin
who is responsible for great service?
what’s the geometric mean of 12 and 5
Which statement explains the strategy U.S. president bill Clinton used to reach an agreement between Israel and Palestine in Oslo
Which one of the following lists is a correct representation of electromagnetic waves from longer wavelength to shorter wavelength?Answerradio waves, UV, X-rays
Which term is a related word of flight as it is used in this passage?
What is the truth value for the following conditional statement? p: true q: true ∼p → q F T → T T T → F F T → F T F → T
A number is rolled what is the probability of 2, then 2