kiaran7576
kiaran7576 kiaran7576
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Devyn’s friend Anthony spent 7.45 on trail mix. The trail mix cost $1.75 per pound. How many pounds of trail mix did Anthony buy?

Respuesta :

Otras preguntas

Translate this to Spanish please.Sometimes a (un) teacher is mean.
How many molecules of sucrose C12H22O11 are there in 454 grams of sucrose
how can you tell that the text is from a biography
What is the factored form of the following expressions? d^2 – 13d + 36
Satchi found a used bookstore that sells pre-owned DVDs and CDs. DVDs cost $9 each, and CDs cost $7 each. Satchi can spend no more than $45.
Please help with finding limits of multi variable calculus!!!
Anyone know the answer ?
School has 204 sixth grade students. If the sixth grade is 30% of the total school, how many students are in the middle school?
A square picture with sides of 32 inches is to be mounted on a square mat with sides of 52 inches. Find the area of the mat that will remain uncovered by the pi
Jack did 3/5 of all problems on his weekend homework before Sunday. On Sunday he solved 1/3 of what was left and the last 4 problems. How many problems were a