marie6934 marie6934
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

A package of Oreos has the unit price of $0.19 per ounce.a package of Nutter butters has a unit price of $0.21 per ounce which cookie is a better deal?

Respuesta :

Otras preguntas

The French goal to weaken the power of religion over government was inspired by which Enlightenment idea? A:separation of powers B:social contract C:separation
Is it true that if you swallow a watermelon seed will a watermelon grow in your stomach?
What part of this equation represents the products? sno2 2h2 sn 2h2o a. sno2 b. sno2 2h2 c. sn 2h2o d. 2h2o?
can you dab at 40 degree angle.
How did Anti-Federalists feel about a strong central government?
Francine is a philosopher who often thinks about the world around her. She is writing a book that uses reason to explain why men and women should be paid equall
During which phase does the cell grow larger and doubles all its organelles?
what is the process that occurs when water vapor is cooled and changes from a gas to a liquid
A chef bought 7 5/7 pounds of carrots. If he later bought another 10 1/3 pounds of carrots, what is the total weight of carrots bought?
The children behaved very appropriately at the mall. what is"very"? verb adjective adverb