cncjvjvkxr cncjvjvkxr
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

Albert has $30 to buy pies and cupcakes for a party. He can buy 2 pies for $8.00 each and wants to use money he has left to buy as many cupcakes as he can

Respuesta :

Otras preguntas

what is equivalent to 6(9+4)
Solve for x LOOK AT PIC!! Thanks
Saiah is buying jelly beans. In bulk, they cost $3 a pound. The rule, 3x where x is the number of pounds, can be used to find the total cost of x pounds of jell
The difference of the squares of two numbers is 15. The difference of twice the square of the first number and the square of the second number is 30. Find the n
Muriel told Shana that one of the products in the table was incorrect. Which value in the table is incorrect? What is the value Shana should have written?
some causes of migration
Can someone please help me out here? The grading system where I’m from is a,b,c,d,and f . But for some reason I have all L’s on my report card . Please help out
Mary made $176 for 8 hours of work. At the same rate, how much would she make for 17 hours of work?​
if a cell were lacking lysosomes what would the cell not be able to do
Dont know how to do this topic