netty752001 netty752001
  • 15-12-2022
  • Mathematics
contestada

Mia went to the store and bought 3 3/4 pounds of organic peaches for $16 what is the cost per pound of organic peaches 

Respuesta :

Otras preguntas

Which statement is NOT a source of threats?a.Poor management decisions, accidents and natural disasters.b.Data recovery c.financial mistakesd.loss of customers​
Role of theodussus to expansion of Christianity
is this true or false​
Cole biked at 5 mph for 1 1/2 hours. Which of the following choices show how far he biked?
How did slavery function as a mechanism of racialized social control? I need to find evidence and analysis
When should you use a semicolon? ( ; ). A. To separate two dependent clauses. B. To separate a subject and a predicate. C. To separate two independent clauses.
What are the advantages of disulfide substitutes?
(x+4y)^(6) Can Someone please me how to do this PLEASE!
A psychiatrist performing a mental exam shows a list of 10 unrelated images to the patient and asks the patient to memorize them. The exam continues and a few m
Solve for x. Round to the nearest tenth, if necessary.