NaNazMikk NaNazMikk
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

Cherries cost ​$​/lb. Grapes cost ​$​/lb. You can spend no more than ​$ on​ fruit, and you need at least lb in all. Create a graph showing the amount of each fruit you can buy.

Respuesta :

Otras preguntas

find each rate in 40 meters in 16 sec
Please solve X^2-14X+48=0 (any method works as long as you show work)
strong language often means what
Solve the system of equations using substitution. y = 4x + 6 y = 2x a. (6, 3) b. (-3, -6) c. (3, 6) d. (1, 2)
This was the action President Kennedy took during the Cuban Missile Crisis. a. he did nothing c. he blockaded Cuba b. he invaded Cuba d. he invaded East Germany
In which of the following areas did Marquette and Joliet explore for France? Hudson River portions of the Mississippi River St. Lawrence River
what was the Harlem Renaissance?
Louis XIV was a divine- right monarch. what does that mean? and how did louis use religion to strengthen his political position?
if the same amount of work needed to keep a 100W light bulb lit for one hour could be used to lift a 2000 kg SUV, what height could it be lifted to?
The US presidential election of 1828 was a A- close win for Andrew Jackson. B- close win for John Quincy Adams. C- landslide win for Andrew Jackson. D- landslid