trinidadmelissa988 trinidadmelissa988
  • 15-11-2022
  • Mathematics
contestada

9. At the local health food store, macadamia nuts are priced at $0.45 per ounce. Taylormeasures out 12 pound of macadamia nuts. How much will Taylor pay for the macadamia nuts?
poopt the same distance?

Respuesta :

Otras preguntas

Write a linear equation in slope intercept form to model the situation and internet company charges $4.95 per month plus $2.50 for each hour of use how much wou
If you lived in Iberia during in 1200 A.D., it is likely that your religious devotions would have included
Can someone please help me with this?
Which of the following sentences is best written? (5 points) My favorite day of the year is July 24 my birthday. My favorite day, of the year, is July 24
On a nearby pond, black and white ducks are swimming in groups of three. Use the table to find the experimental probability of two white ducks and one black du
How can I turn verbs into the past and the future? Take some examples
which statement best summarizes the central idea
what does the idiom stot in the dark mean
Chole bought 4 movie tickets. Each ticket cost $6. What was the total cost of the movie tickets
How many seconds are in a hour?