almoosh almoosh
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 3 gallon bucket of paint costs $116.64. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

19x+rx=-37x+w what does x equal
Which individuals helped to build support for abolition and what did they do to gain support?
round 10.676 to the nearest hundredth
find the next three terms of the sequence 5,-10,20,-40​
Describe the relationship with Native Americans in New England.
Which explains how Langston Hughes's "I, Too, Sing America" alludes to Walt Whitman's "I Hear America Singing"? Hughes's poem uses Whitman's idea that people of
How is the wavelength of a longitudinal wave determines?
What would happen if organ system failed to work together
find the surface of each pyramid
give me a sentence using the word detail​