t4t7ck8wns t4t7ck8wns
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

Ms. Gallo buys a 64-ounce of peanut butter for $6.33. What is the cost per ounce

Respuesta :

Otras preguntas

Assume that to earn a B grade or higher in a college course you need at least an average of 80% on the five exams that are each worth 100 points. You have score
Which is a short-term effect of nicotine and tobacco use? possible development of diabetes O dental problems and mouth cancer stimulation of the brain's reward
State the law of superposition
what is triangle ABC ? (line segments)
If N=2 (n-m)Given N=16 n= -4Require to find 'm'Q- find 'm' ​PLEASE ANSWER QUICKLY!!!
Which of the 6 kingdoms contain only autotrophs
On a spring break road trip, 3 friends drive 480 miles to the beach. If their average speed is 60 miles per hour, how many hours did it take them to reach their
A train travels 120 km in 2 hours and 30 minutes. What is its average speed?
What is 7x-6(9x-3)can i get the answer please
Ein Autobahnteilstück von 12,3km Länge wird neu eröffnet. Die Breite beträgt 36 m. Wie groß ist die Fläche des Teilstücks?​