shereesmith88 shereesmith88
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

At a store, apples cost $0.80 each and oranges cost $0.95 each. Harry buys some apples and oranges and spends $9.55 . He buys a total of 11 pieces of fruit.

Respuesta :

Otras preguntas

Which was an impact of the Pan-African movement in the 1920s and 1930s? Pan-African conferences allowed African nationalist intellectuals to meet and exchange i
The process through which professional scientists evaluate the quality of each others’ research is called
Why did the North have more capital than the South? The North made more money on its farm produce. The South did not produce any goods to sell in trade. The Sou
what adventure did Polydectes suggest that Perseus undertake?
if a= lw and if l= 1.5 and w = 0.75 what does a equal
What construction projects were used to help unify China during the Qin dynasty? roads and canals aqueducts and roads canals and apartment-style housing aqueduc
How did the Constitution overcome the weaknesses of the Articles of Confederation?
Supporters of bilingual education point out that:
All of the following are reasons why third parties tend to remain minor in the United States EXCEPT difficulties in getting on the ballot difficulties in qualif
facts on Jason Scarpace