zyquayshsaulsber zyquayshsaulsber
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

Jacob and his buddies paid $35.01 at a football game to buy 9 cheeseburger meals. How much did each cheeseburger meal cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Evaluate: 2(x2+6)−3 y√ 2 ( x 2 + 6 ) - 3 y when x = 3 and y = 64.
5) Explain the steps and show your work on how you would simplify the expression 8(1/4x-3)+5(2y+4)+10​
Steve closing laptop for $729 and the sales tax rate is 9.25% what is the cost of a laptop
5+5=10hi just for fun five plus five
What advice would you give to the students in the grade behind you?If you could do one over for this school year, what would it be?
Find the area. 4 cm 8 cm
compared with the u.s constitution how difficult is it to amend state constitution​
A brand new car was purchased for $28,000 in year 2000. The car value has dropped to $20,000 in year 2003. What could be considered as the rate of depreciation?
its a very simple question... wanna get brainliest. if so answer this ..Did I colored the parts correct ... should the denominator be 4 instead of 2..??? ​
25/22 as a decimal rounded to the nearest hundredths