elkemaclellan elkemaclellan
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

at the lone butte ranch 6 goats and 5 sheep sell for 305 while 2 goats and 9 sheep sell for 285. Find the cost of a single goat and a single sheep.

Respuesta :

Otras preguntas

Need help finding work for all problems mixed numbers
PLEASE HELP ME What is a major risk the Trans-Alaska Pipeline poses to the environment? A. It allows many people to have access to fuel. B. Its pipes can break
Upton Industries has revenues of $42,629, interest expense of $1,230, depreciation of $2,609, cost of goods sold of $23,704, dividends paid of $1,200, and admin
how many peopple killed in perryville earthquake 2021
2(x+11) = -26 show all work pls
Michael has 317.89 in his bank account he uses the money in his account to purchase new clothes for 48.73 lunch for 10.13 and a bike tire for 32.46 how much mon
please help me with this,
Listen to the conversation and choose the statement that is true. Rafael: Pedro: A. Cristina es de Puerto Rico y Valeria es de Costa Rica. B. Cristina y Val
what poetic device is Those Windermere peaks look like a perfect place to cry
Winston Churchill’s reaction to the 1938 muchich agreement was