pietra71ct pietra71ct
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

John purchased 4
apples for $1.25
each and 1 orange
for 2.49 How
much does he
spend in all?

Respuesta :

Otras preguntas

Identify and describe two qualities of a healthy family relationship
HELP WITH GEO 50 POINTS explain it in simple terms pls
A uniform rod is pivoted at its center. It is acted on by two forces in the plane. Each force has the same size, equal to 10N (newtons). In which case is there
The table below shows the number of pizzas sold each day at Pete's Pepperoni Pizza. The goal at Pete's Pizza is for 75% of the pizzas sold each day to have pepp
i need a friend lol . Also i need help on a question for study island In any ecosystem, the size of a population A. only depends on the amount of resources avai
(4x4 + 7x2 + 6x) - (x3 - 7x + 10)
Read the sentence. The skier moved _____. Which sentence ending would make the verb moved transitive? her helmet aside quickly past to her left into the lead Re
can i get some help with this one​
What are the exact definitions to the following words? Bronze Bureaucracy Caravans Chapter Civil servants Clans Climates Communicated Conflict Confucianism Cons
how fast is matrix traveling in miles per hours ?