ijustneedanswersspls ijustneedanswersspls
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

cheddar cheese costs $4.25 per round. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese?

cheddar cheese costs 425 per round Which equation best represents y the total cost of x pounds of cheddar cheese class=

Respuesta :

Otras preguntas

During the Hellenistic Age, Archimedes made advancements in geography. mathematics. medecine. philosophy.
140% of what my number is 56? steps by steps plz, so i can know how u did it..
Four equivalent expressions of 36 mince 9
Round 99.473 to the nearest hundreth
According to the peace treaty that ended the war, England agreed to remove its troops from the United States. What did the United States have to do in return? A
What are the two illnesses in humans caused by viruses
In which sentence does the verb agree with the subject? a. Neither braids nor a ponytail keeps my hair out of my eyes. b. Dominoes or a board game are a good c
What is 84/100 in simplest form fraction?
Which of the following plant hormones is responsible for inhibiting cell division and promoting dormancy? A. Auxins B. Ethylene C. Cytokinins D. Abscisic
identify elements of gothic fiction in "the pit and the pendulum"