3178648 3178648
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

A package of 5 pairs of insulated gloves costs ​$28.955. What is the unit price of the pairs of gloves ​?

Respuesta :

Otras preguntas

Reasoning from the particular to the general is known as
The Sun hits a 30 foot flagpole at a 60° angle and casts an unobstructed 52 foot shadow. If a building is built 32 feet away, what height will the shadow st
After MythBusters, Austin and Erin watch an episode of Shark Week. After watching Shark Week, Austin reports getting 20 utils from Shark Week and Erin reports g
I bought m gallons of milk for $3.59 each and a carton of eggs for $2.24. Write an expression for how muchmoney I spent.​
What is necessary for differentiation to occur in a planet?
Whats 10 divided by 5+10-9x11
Describe a situation where you were frustrated, depressed, sad, upset, and explain what you did to overcome these feelings and how you felt after you overcame t
if we start with 8000 atoms of radium-226 how much would remain after 3200 years?
NEED HELP ASAP!!!! Which compound contains ionic bonds? A. C2H6 B. PCI5 C. Ca3N5 D. SF2
A baseball pitcher has only three pitches: a fast ball, a curve ball, and a knuckle ball. As the pitcher warms up before an inning, she wants to throw a fast ba