hailysa909
hailysa909 hailysa909
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

A certain gym sells two membership packages. The first package, the Die-Hard Package, costs $250 for 6 months of unlimited use. The second package, the Personal Package, costs $130 initially plus $4 each day the member visits. How many visits would a person need to use for each package to cost the same amount over a 6-month period?

Respuesta :

Otras preguntas

If you wanted to tell someone about how to avoid making the same difficult choice you made, which point of view would you use?
Select all of the answers that apply. Earth's climate history can be studied by analyzing, soil and dirt ice cores and rock records oceans and lakes fossils of
What is the minimum amount of aerobic exercise you should do to support cardiorespiratory health?
the base of an iscocesles triangle is 4/3cm the perimeter of the triangle is 4 2/15cm
Please Complete the page.
What is the unit for mass
8.3.7 Quiz: Analyze Ad ZT UITTIS What is least likely to be considered a part of the context that a speaker must consider before giving a speech about TV violen
Whose idea is it for Juliet to fake her own death? Why is she willing to do it?
Three similarities between Wegener and Hess theory. What are three differences
Volume 100 points .....