loudscream6657 loudscream6657
  • 11-10-2022
  • Business
contestada

jack owns a diner on college avenue that only sells waffles. last month he sold 324 waffles at $4 a waffle. jack must pay $500 per month in rent and $300 a month in electricity to run the waffle irons. jack also must pay $100 per month for waffle ingredients. last month jack’s fixed cost of production was and his profit was .

Respuesta :

Otras preguntas

What is the measure of angle ADB?
There are 24 hours in 1 day how many hours are in 13.5 days answer me plzz im stuck
Pls help for my homework pls and thx
Is 69 prime or composite
What war was a clear expression of manifest destiny, and what agreement ended that war?
Scientist believe that the function of a hiccup in the human body could be all of the following except for: a To stop us from bringing water into lungs b T
The ________ simulates your work area. A.taskbar B.desktop C.address bar D.URL
how to divide 0.07 by 0.21
Students in 6 classes displayed below ate the same ratio of cheese pizza slices two pepperoni pizza slices complete the following table Which represents the num
a store had 44 regular sodas both diet and regular. The ratio of diet sodas to regular sodas was 8:4. how many diet sodas were there?