mirandaperez7921 mirandaperez7921
  • 12-09-2022
  • Mathematics
contestada


Jenny's Bakery sells carrot muffins at 2 each. The electricity to run the oven is 120 per day and the cost of making one carrot muffin is 1.40 . How many muffins need to be sold each day to break even?

Respuesta :

Otras preguntas

is 16 lb greater than or less than 16 oz
who made the capital called persepolis
A person who looks at a sequence of 14, 12, 10, 8 and decides that the next two terms are 6 and 4 is doing deductive thinking. A. True B. False
• “commensalism” regarding sharing food and dining together implies that something is owed to another. what is owed in commensalism?
why is the 9th amendment important
Complete the sentence by adding the correct helping verb. they _______ reading the newspaper. a. will b. be c. are d. do
What is your mano is attached to? pierna brazo cabeza
Who are rabbis? *i need this answer fast please*
Answer for 13 with explanation and steps shows (btw the container is filled 2/12th's)
Find the area of the combined rectangle